אזעקת אמת

https://kibutz-theater.co.il/gallery/hatzaga_new_azakatemet.png

סוף מאי, תחילת יוני 1967. מדינת ישראל הצעירה חווה את אחת התקופות הקשות בתולדותיה הקצרים עד כה. מדינות ערב בראשות מצרים מבצעות מהלכים המעלים את המתח לקראת אפשרות למלחמה כוללת באזור.

מאות אלפי חיילי מילואים מגויסים לתקופה ארוכה ונמצאים בחזיתות השונות. לצד גילויי התנדבות מרגשים של בני נוער בעיקר, אלפי אזרחים בוחרים לעזוב את המדינה ובעיתונים מבקשים מהאחרון שממריא לכבות את האור בשדה התעופה.

דבורה בן-דוד, תלמידת כיתה י' וכנרית מחוננת, שייכת לחלק שבוחר בנטישה. רחל אמה, ניצולת שואה שחוותה טראומה קשה באירופה, לא יכולה לשאת עוד את המתח. בניגוד לדעתו של בעלה עמוס – עיתונאי בכיר – מחליטה רחל לקבל את הצעתו של אחיה מקס ולעקור עם המשפחה לבוסטון. שם לדעתה תוכל דבורה להתקדם בלימודי הכינור, שם תזכה היא לשלווה ונחת. דבורה, שחייה במעין בועה, מצפה למעבר בקוצר רוח. כאן בירושלים היא ממילא לא מרגישה שייכת, אין לה קשר עם בני גילה, אין לה קשר עם המתרחש מחוץ לביתה והחיים הלוחצים במחיצת אמא מלאת חרדות לא מוסיפים לרצון להישאר. בבוסטון, כך היא חושבת, היא תתחיל בחיים האמיתיים.

מפגש ספק אקראי, ספק מכוון עם שלומי, תלמיד מבית-ספרה של דבורה, עומד לסדוק את מחשבותיה. דרך ההיכרות עם שלומי תעבור דבורה מסע מהיר ואינטנסיבי שינפץ את בועת הניכור בה חיה עד עתה, יהפוך את סדקי הביטחון בדרכה לבקעים ושברים של ממש, שברים שיאיימו לפרק את מארג חייה שלה ושל משפחתה.

איך והיכן יתאחו השברים?
אזעקת האמת תגלה לנו.

מחזה: אביב לוז
בימוי: אלי דור חיים
תפאורה: דני בילינסון
תלבושות:לימור דרור
מוסיקה:אפי שושני
תאורה:חיים בארי
שחקנים: אסי כהן, נגה רוט גור, טלי בן יוסף, שלומי טפיארו

לגילאי: ז' – י"ב ומבוגרים

 

 

 

Call Now Button